Hyvin suunniteltu on puoliksi tehty!
Valokuvatorstain 68:ssa haasteessa yritetään saada ihmiset muistamaan hurjaa vauhtia lähestyvä Joulu ja patistella heidät tekemään keskeneräiset lahja-askareet valmiiksi

Valokuvatorstain 68:ssa haasteessa yritetään saada ihmiset muistamaan hurjaa vauhtia lähestyvä Joulu ja patistella heidät tekemään keskeneräiset lahja-askareet valmiiksi

Samoja ratoja kulkee ajatukset:)
Päädyin myös käsitöihin…
No eihän sen tarvitse ehtiä täksi jouluksi…
Käsityöt tuli kyllä kieltämättä ensi mieleen. Viime joulusta jäi vielä keskeneräisiä, mutta en niitä jaksa kaivella kaapista tähän hätään…ehkä jää kesken vielä. Taitaa olla tämä maa vallan keskeneräinen muutenkin.
Jep jep, käsityöt tuli minullekin ensimmäisenä mieleen kun päivän haastesanan näin.
Kauniita värejä, keskeneräisiä käsitöitä taitaa löytyä jokaiselta naiselta.
Inkivääri
Sinulla oli jo niin ihanan Jouluinen väri!
Neulekirppu,
Tilkkutäkit on taidetta. Minulla ei taitaisi riittää kärsivällisyys…
Käpsä,
Tuskin ehtiikään, kun suunnitteluvaihe on hitaalla. Ja nuo langat on aivan ihania Wetterhoffin villasilkkilankoja, niin täytyy todella huolella miettiä mitä niistä tekee. Kummipoikaa ajattelin, mutta tuohan kasvaa sitä vauhtia etteivät puikot pysy perässä.
Tarjuska,
Valokuvatorstain sadon perusteella tämä maa on hyvinkin kesken. Kutominen on mukavaa touhua, mutta aina vaatii sen oman inspiraationsa. Siksi pakerrankin kaikki aina valmiiksi suurin piirtein yhteen putkeen, muuten kun ei muista mitä oli tekemässä
Anne,
Minulla taitaa digikuvakokoelmasta olla 70% prosenttia jostain keskeneräisistä aiheista, mutta langat veivät voiton tällä kertaa. Ehkäpä inspiraation etsimistä.
Suvisuti,
Tämä taisi olla naisten napakymppi aihe Valokuvatorstaissa tälläkertaa.