Käsitöitä tekemään

Savisuti kerää villasukkia ja vauvojen kypärämyssyjä Tansaniaan lähetettäväksi. Nyt kutimet käteen kaikki ja mukaan tähän keräykseen.

Lisää voit lukea täältä Savisudin blogista:

Saven vaivantaa ja Pensselin vetoja.

Kutomiseen on aikaa aina vuoden vaihteeseen mennessä.

Well done!

10 comments on “Käsitöitä tekemään

    • Uuna,
      Kannustusta varmasti tarvitaan! Minullakin on tällä hetkellä käsivarret niin jäykkinä, etten uskalla puikkoihin koskea. Aion kyllä vielä kunhan toipuvat.

    • Elegia,
      Eihän Susupetalkaan osannut virkata vielä vuosi sitten ja nyt jo myy hattuja ja kaikkea! Kannattaa siis aina kokeilla :)

  1. Wow, kiitos Lepis kun levität tietoa! Kiitos kaikille kannustuksesta, sitä tarvitaan aina! Uskon, että saan taas hyvän kasan tavaraa Tansaniaan meneväksi ennen vuodenvaihdetta.

    • Savisuti,
      Tämä on niin hyvä keräys, että mielelläni tähän kannustan. Käsillätekemiseen yleensä ja myös yritän saada omilla puikoilla jotain aikaiseksi. Täytyypä tehdä sivupalkkiin illalla mainoskyltti.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuta )

Twitter-kuva

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuta )

Facebook-kuva

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s