Valokuvatorstaissa etsitään yhteyttä tämän valokuvan kautta:
Mitä turhia! Sehän on saatu jo aikaa sitten:
Nämä kun eivät kuulu kasvikuntaan eivätkä eläinkuntaan, niin silloinhan niiden on oltava…. 😀
Photo by Britton, Freephoto.com – Kuva on Creative Commons -lisenssin alainen.
Siis oltava. Hyvä oivallus aiheeseen.
Kiitos Doris50 🙂
Ja jotkut vielä syövät noita…. 😉
Ne ovat siis space oddityja!
Oletko maistanut 😉
Susupetal,
Minä en sieniin koske. piste. Nehän ovat ulkoavaruuden tuotteita! kaikki.
No jos sulla on ennenkin ollut hauskoja oivalluksia, niin tää oli jo yliveto! Onhan sitä ollut keinot jo vuosituhansia toki ottaa yhteyttä sfääreihin!
Olkoon alieneja, mutta hyvältä sienet maistuvat 😉 Hauska idea.
Kärpässienten avulla voi tehdä pitkiäkin matkoja, mutta onneksi ne eivät tule rintakehästä läpi kuten ne toisenlaiset alienit.
Fantastinen punainen. Sykähdyttävä kuva.
Kääntääköhän sienetkin salassa lakin nurin kun ne kuuntelee avaruuden ääniä?
Ja taas nerokas rajaus sekä ylivoimainen terävyys! 🙂 Hyvä osallistuja.
Seuraavaksi toinen vielä kaukaisempi outo eliömuotohan on sitten Arkit, mutta niistä on hankalampi saada kuvaa…
Itkupilli,
😀 Liikaa sieniä…
Kiitos Kari,
Nehän maistuu metsälle tai jollekkin omituiselle… toisille planeetoille 😀
Hamalainen,
Nyt kannattaa olla paljastustensa kanssa varovainen etten julkaise sinusta muinaisessa nuoruudessa otettua kuvaa, jossa olet megasuuren kärpässienen kimpussa savolaisen ystävämme kanssa… 😀 (olihan se lavastettu otos)
Kiitos Mariar,
Katsoin tuon töissä tänään ja punainen tuli taas aivan erillälailla esille siellä näytössä kuin tällä läppärillä. Alkaa epäilyttämään, että tässä on Mäkkityylinen näyttö, eli webbikuvat näkyy täällä sen 10% tummempina… :O
Haloefekti,
😀 Käys katsomassa näin täydenkuun aikaan mitä siellä ulkona pimeyden hetkinä niille hatuille tapahtuukaan… 😉
Timo,
Kiitos. No arkeista voisi todellakin olla vaikeampi saada kuvaa, ainakaan nykyisellä kalustolla 😉
Apua, ja minä olen syönyt sieniä!?! Olenko siis sittenkin lihansyöjä ja vielpä ulkoavaruusmaista lihaa?! Phyits, nyt meni päiväunet (ja varmaan sen jälkeen yöunet) :O
Elegia,
Mistäs se maidon tuotto oikein johtuukaan… Alien!