Hyvän mielen laajennusta

Sain Lähtölaskennan jälkeen -blogin MM:ltä kokonaisen sydämen! Lämmin kiitos!

sydan

Tätä kaunista ystävyyden osoitusta tulee myös jatkaa kanssabloggaajille näin Ystävänpäiväviikon kunniaksi. Valinta on tälla kertaa äärettömän helppo ojentaa kaikille vuoden varrella sunnuntaiaamujeni ilostuttajille. Tämä sydän lähtee kaikille Sunday Classic -blogi deejeille: Elegia, Halo Efekti, HannaH, Hirlii, Itkupilli, Kari, Mariar, Mymskä, Papi, Sooloilija, SusuPetal, Tuima, Vaiheinen, Viidesrooli, Yealian, ympäri maailman tämän Gladys Knight & The Pipsien vuoden 1969  klassikkokappaleen siivittämänä.

Samalla kun liimailette sydäntä blogiinne miettikääpä sunnuntaille The Best Love Song – ever! -teemaa. Lauantaisen Valentine’s Day:n kunniaksi 🙂

9 comments on “Hyvän mielen laajennusta

  1. Hyvä idea tuo teema! Minulle pompsahti jo muutama mieleeni, mutta valinnan teen tietenkin vasta sitten sunnuntaina. Oikeastaan ainakaan minua ei haittaa, vaikka tulisikin samoja kappaleita. Niistähän näkee mätsääkö musiikkimaut yhteen 😀

  2. Kiitos sydämen jakamisesta:-) Gladys Night and the Pips, mikä ihana klassikko!!
    Mulle ei tule nyt kunnolla mieleen mitään tuttua love songia, joka kolahtaisi,pitää miettiä kunnolla sunnuntaihin asti…

  3. Oi Kiitos.

    Ystävyys on tärkeä asia, jopa niin tärkeä etten tiedä pystynkö laittamaan ensi pyhänä klassikkoa, mutta ehkäpä pystyn.

  4. Kiitos kiitos!

    Ai että The Best Love Song – ever!? No et sitten helppoa pistänytkään 🙂 Short listkin on varsin pitkä…

    Gladys Night and the Pips on kerrassaan hieno.

    Ja hyvää ja erinomaista ystävänpäivää!

  5. Kari,
    Eipä se haittaa jos samoja tulee, samana päivänäkin 🙂 Tohdin kyllä epäillä tämän teeman ääressä niin käyvän…

    Susupetal,
    Yritys hyvä kymmenen. Voihan se olla huumorillinen pläjäys Loven kustannuksella. Ei… ei voi.

    Elegia,
    Tässä saattaa tulla valinnan vaikeus ja sitten sitä soitellaankin pelkkiä rakkauslauluja loppuvuosi 😀

    Yaelian,
    Tavallaanhan ne kaikki on niitä, rakkauslauluja nimittäin. Tai ainakin suurin osa.

    Hirlii,
    Kannattaa pysytyä!

    Vaiheinen,
    Tämä on niin vaikea, että ei vieläkään ole harmainta aavistustakaan mitä sitä soittaa huomenna!

  6. Oih, kiitos! Jaa-a nyt heitit vaikean, senkin lepis 🙂
    Mutta tämä biisisi on hyvä.
    Noni, nyt tuumailemaan. Tässä kuitekin käy niin, kun olen valintani tehnyt tulee heti joku toinen mieleen.

  7. Kiitän lämpimin virtuaalihalein sydänplakaatista 🙂 Ja tämän siitä saa, kun ei ehdi lauantaina blogeja juuri lueskella, klassikkovalinta kulkee eri tunnelmissa, mutta sai nyt rinnalleen myös rakkautta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s