How to Survive November 2012 – 6

Minimaailmatkin nostivat päänsä kohti aurinkoa kuuran keskeltä tämän päivän loisteessa:

– 9:42 –

Edit 14.11 klo 6:58: Miiwi ja Arleena pääsivät myös nauttimaan eilisestä auringosta.

PS: Linkittelen näitä tänne sitä mukaan kuin löydän ja kerkiän 🙂

22 comments on “How to Survive November 2012 – 6

    • Kiitos Miiwi,
      Toimii hyvin kontrastina tuo huurre. Olisipa vain ollut aikaa pysähtyä pidemmäksi ja kuvailla hartaudella 😉

  1. Oho, melkoisen “tulisia” nousukkaita! 😉 Nyt on kyllä mennyt minulta marraskuun selättämiset ihan ohi. Sitä se susirajan takana oleminen teettää. Ajatuksissa olet, vaikken ole jaksanut nyt hetkeen blogeja lukea enkä edes omaani päivittää.

    • Elegia,
      Ihana pilkahdus sinusta täällä 🙂 Hiljaista on tälläkin rintamalla, ne hommat taas rassaa, you know. No, eiköhän tämä tästä. Auringossa 🙂

  2. Nyt on aurinko siirtynyt vallan hellimään etelän puolen ihmisiä. Täällä satelee päivittäin räntää ja lunta vuoron perään.

  3. Pingback: marraskuun valo 2. « Foto

  4. Hienoa sammalminiviidakkoa, oikein kristallilattioilla. Marraskuu on minusta parhaimmillaan kaikkea muuta kuin tappavan harmaa. todella hienoja ja syviä värejä löytyy luonnosta paljon, niin kauan kun maa on sula. Ainoa vaiva on että päivät lyhenevät jo kovasti.
    Itseltä ovat menneet hienot kuura-aamut ihan ohi tänä syksynä. Työaamuina ei ehdi katsella ympärilleen, ja vapaapäivinä en ole suoraansanoen vain viitsinyt herätä tarpeeksi aikaisin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s