Social distancing – Day 18

Viikonloput ovat menettäneet merkityksensä. Odotettavissa ei ole mitään sen kummempaa kuin viikollakaan. Siispä voi kaivella kuva-arkistoja ja palata muistoissaan viime kesän taidenäyttelyyn Haihatuksessa. Pohtia mielessään oliko tämä teos ennustus.

The weekends have lost their glory. Nothing to be anticipating. It’s a good time to go through photos and reminiscing last summers art exhibition at Haihatus. Makes me wonder if this art work was a prediction.

– Global by Merja Metsänen –

– Ennustus? / Prediction? –

— — —

Finland 1882

9 comments on “Social distancing – Day 18

  1. Hienon näköinen! Tiedelehdissä on jo pitkään ollut, että jossain vaiheessa taas joku virus muuttuu tehokkaasti leviäväksi, joten voi olla, että on vaikuttunut jostain lukemastaan.

    Laitoinkin talteen Haihatuksen kotisivun, kun voi olla että meidän viideskin yritys USAan juhannuksen jälkeisellä viikolla peruuntuu ja otetaan kotimaan matkailua. Kiitos vinkistä!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s